העולם האחר | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

העולם האחר

Video

מאת ג’ניפר הֵיילי  עברית: אלי ביז'אווי בימוי: איה קפלן

שנת 2018


מותחן פסיכולוגי


במותחן עתידני מהפנט, המתרחש במרתפי משטרת הסייבר, לוכדת בלשית משטרה שאפתנית אדם החשוד בפשע נורא – הקמת מתחם מציאות מדומה המהווה גן עדן לפדופילים.

העימות בין השניים נהיה אכזרי מרגע לרגע, עד שהופך לקרב מוחות מסוכן המאיים לחשוף סודות אפלים מעברה של הבלשית ולהרוס את החקירה ואת חייה שלה.

עלילת המותחן נעה בין חדר החקירות לבין “המפלט”, אותו מתחם וירטואלי, סודי ויפהפה המהווה גן עדן של תאוות אסורות, ומביאה את המחזה אל סופו המפתיע והמתוחכם.
תכניה דיגיטלית

תפאורה: סבטלנה ברגר

תלבושות: יהודית אהרון

תאורה: רוני כהן

מוסיקה: אבי בללי

וידיאו ארט: גיא רומם

תנועה: עמית זמיר

אריה צ׳רנר הוותיק יצר דמות חידה מושלמת… יעל טוקר נהדרת… סוזאנה פפיאן הייתה איריס, בדיוק מושלם של הדרתה כ״ילדה קטנה וקורנת״, ונוכחותה הייתה שובת לב, ממש כמו האורח שלה, בגילומו החידתי בהתחלה והרומנטי בהמשך, של אריאל וולףיהויכין פרידלנדר היה נסער כהוגן בתפקיד מסובך… החמישייה הזאת הצליחה יותר מהמחזאית לתת ל״העולם האחר״ ניחוח של תיאטרון טוב (צבי גורן, אתר הבמה)
יעל טוקר משכנעת כמוריס, החוקרת הקשוחה.. סוזנה פפיאן היא איריס, הילדה אישה המפתה בעולם הווירטואלי וגם היא עושה יופי של תפקיד. אריאל וולף, בתור הקליינט החדש המתקשה להסתגל לחוקי המשחק הנוקשים של העולם הווירטואלי, עושה גם הוא עבודה טובה. אך בעיקר ההצגה חייבת את כוחה האנושי לצמד הוותיקים של החאן אריה צ’רנר ויהויכין פרידלנדר, שמגלמים את מר סימס ואת הקליינט הוותיק שלו מר דויל. שניהם מקרינים בצורה נפלאה ומרגשת את הקונפליקט האנושי העמוק של הדמויות שלהם (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)
דרמת פשע פסיכולוגית וירטואלית שתמשיך להדהד בראשכם הרבה אחרי שתלכו הביתה… גדולתה של ההצגה בשאלות שהיא מעלה ועצם זה שאינה מרפה מהצופה הרבה אחרי שעזב את האולם…. לכל אותם אנשים ה”מכורים” לאינטרנט וגם לאלו שלא, מומלץ בחום!”  (שולה גולד, Saloona)
סוזנה פפיאן מגלמת את תפקידה של איריס במתיקות ובספונטניות קסומות… אריה צ’רנר מעניק מופע מרגש ביותר… זוהי הופעה מפוארת, סוג של מופע שמהדהד במוח הרבה אחרי שהמסך יורד (אילת דקל, Midnighteast)
כל מה שמתרחש על הבמה מוצג על רקע תפאורה מרשימה. כל תפקיד מלוהק ומשוחק כמו שצריך… לכולם מגיעות מחמאות ומחיאות  (בן עמי פיינגולד, ביקורת תיאטרון)
נהניתי ממשחקם של כל הצוות ולא השתעממתי אפילו לרגע… כולם עשו עבודה יפה, נהדרת ומתאימה לנושא ההצגה….הבמאית שילבה היטב את כל האלמנטים והדריכה היטב את השחקנים (אלי ליאון, קפה דה מרקר)
לא זכורה לי עוד הצגה שעוררה בי כל כך הרבה מחשבות… מה עוד צריך בן אדם שבא להצגה? למה נועדה אומנות התיאטרון בראש ובראשונה, אם לא לעורר מחשבה בלב אנוש? לכן אני ממליץ גם לכם ללכת להצגה (יונתן קורפל, JOKOPOST)

קישורים

“הצגה יוצאת דופן על העולם הווירטואלי” - ביקורת תיאטרון
"התיאטרון הולך לעתיד" - ראיון עם במאית ההצגה
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic