יהויכין פרידלנדר | תיאטרון החאן

יהויכין פרידלנדר

ארז שפריר, רוב הזמן שחקן החאן, ביים היטב את שני עמיתיו ללהקה, כרמית מסילתי-קפלן ולירון ברנס, שממצים שניהם עד תום כל משפט, תנועה ומצב, ומצליחים לעצב דמויות אמיתיות שמצחיקות (בנבדל מקריקטורות מגזימות או נלעגות) וכובשות בגרסה הזו לטנגו הזוגיות, שכל מי שחווה זוגיות בחייו יודע כמה קשה לצלוח אותו מבלי לדרוך מדי פעם זה על רגלו של זה.
(מתוך ביקורת הצגה “הדלת ממול”, אורית הראל, מאקו)


צחוק ודמע – הצחוק מההצגה והדמע מהחיים של מולייר שתמו על הבמה, אלה מרכיביו המוצלחים של תמהיל “החולה המדומה”. ושאפו למשחק הווירטואוזי של ארז שפריר כארגאן.
(מתוך ביקורת הצגה “החולה המדומה”, עליס בליטנטל, וואלה!)

גלריה

בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב.

השתתף בהצגות: בתיאטרון הקאמרי – עלובי החיים, עוץ לי גוץ לי, המלך ואני, החלילן מהמלין, שלוש אחיות, החולה המדומה, נכנע ומנוצח, שירה, אבודים ביונקרס ועוד. בתיאטרון בית ליסין – כולם היו בני חוץ מנעמי. בתיאטרון העממי – המחזמר יוסף וכותונת הפסים. בתיאטרון חיפה – הכפיל, בית הקפה של ירח אוגוסט, המיליונרית מנפולי ועוד.

בקולנוע השתתף בסרטים: הקרב על הוועד, ארץ חדשה, החתול במגפיים ועוד.

בטלוויזיה השתתף בסדרות: פרודים, הרמון, סברי מרנן, המסודרים, החיים זה לא הכל, זהו זה, כל שבת שניה, ארץ מולדת, לשון המראות, מה שנקרא,  הלילה – ליאור שליין, ועוד. עורך ומגיש תכנית היחיד על מורים ותלמידים, וניגונים ומעשיות עם כליזמרים.

שחקן להקת תיאטרון החאן. השתתף בהצגות: שיחות אחרי לוויה, אנה גלקתיה, מידה כנגד מידה, הבתולה מלודמיר, האשה מן הים, קולות אחרים, השחף, דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, קריטון, מילה של אהבה, האשליה, החיים הם חלום, הקיץ, שימון – הצגת יחיד, אסתרליין יקירתי (עגנון), בידרמן והמציתים, אותלו, מלחמה על הבית, אושר, המצליחים, אהובת הדרקון, סוף משחק, הלילה השניים-עשר, הקמצן, 2 קצרים וחתול, תמונות מחיי הכפר, הקומדיה של קאלאנדרו, הצוענים של יפו, עורבים, בוצ’ה, דוד וניה, מתחזקים – הצגת יחיד, ועוד.

בימים אלו משחק בהצגות: תעלולי סקפן (זֵ’רוֹנְט), אוכלים (אחאב), תהלה, החולה המדומה (בראלד), הנשים העליזות מוינדזור (פרנק פורד), כנרת כנרת (פייטלזון), חלום ליל קיץ (אגאוס, ספונג’), נפוליון – חי או מת! (אמיליו פנטלונה, שד, נפוליון האמיתי 3), העולם האחר (דויל), נושים (גוסטב).

יהויכין פרידלנדר

Warning: Creating default object from empty value in /home/khanarchive/public_html/wp-content/themes/homepageheb - unneccasary/php-code-for-posts/PHPPostCode.php on line 782

הצגות רצות של השחקן:

 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by: Kinammon | Site by Get Traffic