ניר רון | תיאטרון החאן

ניר רון

ארז שפריר, רוב הזמן שחקן החאן, ביים היטב את שני עמיתיו ללהקה, כרמית מסילתי-קפלן ולירון ברנס, שממצים שניהם עד תום כל משפט, תנועה ומצב, ומצליחים לעצב דמויות אמיתיות שמצחיקות (בנבדל מקריקטורות מגזימות או נלעגות) וכובשות בגרסה הזו לטנגו הזוגיות, שכל מי שחווה זוגיות בחייו יודע כמה קשה לצלוח אותו מבלי לדרוך מדי פעם זה על רגלו של זה.
(מתוך ביקורת הצגה “הדלת ממול”, אורית הראל, מאקו)


צחוק ודמע – הצחוק מההצגה והדמע מהחיים של מולייר שתמו על הבמה, אלה מרכיביו המוצלחים של תמהיל “החולה המדומה”. ושאפו למשחק הווירטואוזי של ארז שפריר כארגאן.
(מתוך ביקורת הצגה “החולה המדומה”, עליס בליטנטל, וואלה!)

גלריה

בוגר הסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב, 1990. השתתף בהצגות: בתיאטרון הקאמרי – החולה המדומה, ראש משוגע, הכבש הששה עשר, אנטיגונה, מעופפי רשפון. בפסטיבל עכו 1990- האבן והשושנים, המוזג. בהצגת היחיד מפתח הלב.

זוכה פרס הבמה לילדים ונוער על שחקן השנה בתפקיד משנה בקץ של העץ, 2008-9; זוכה פרס רוזנבלום, 2014; זוכה פרס תיאטרון החאן ע”ש מיכה שגריר על מצוינות אמנותית, 2016.

שחקן להקת תיאטרון החאן. השתתף בהצגות: האישה המופלאה שבתוכנו, טוני היפה, מיס ישראל, החתונה, צוואתו של כלב, הנסיכה איבון, אנה גלקתיה, אנטיגונה, נוף ילדות, שש דמויות מחפשות מחבר, מידה כנגד מידה, כנגן המנגן, השיבה למדבר, נדל”ן, דון פרלימפלין ואהבתו לבליסה בגן ביתו, חיל פרשים אנו, לוקאס הפחדן מתוך לוקאס, הכלה צייד הפרפרים והמוות בשיתוף תיאטרון הבימה, מילה של אהבה, צל חולף, האשליה, החיים הם חלום, הזמרת קירחת יותר, בידרמן והמציתים, נישואים, אותלו, המצליחים, הקסם הגדול, סוף משחק, הקץ של העץ, מלחמה על הבית, אושר, גן הדובדבנים, אהובת הדרקון, הלילה השנים-עשר, חוקר פרטי, דוחקי הקץ, הקמצן, תמונות מחיי הכפר, הקומדיה של קאלאנדרו, הצוענים של יפו, המחיצה, פילוקטטס, שיר ישן רחוק…,כנרת כנרת.

בימים אלו משחק בהצגות: הזהו אדם? (פרימו לוי), החולה המדומה (ד”ר דיאפוארוס), אוכלים (שמעי), חלום ליל קיץ (פילוסטראטוס, פק), נפוליון – חי או מת! (זאני, שד, דון פליפו, מסקרילו, נפוליון הגרמני), חקירה חוזרת בעניין מותו המוזר של אנרכיסט מפוקפק (פיזאני), תקלה טכניתפונדק הרוחות (בעל תיבת-זמרה), יתוש בראש (פראיון).

ניר רון

Warning: Creating default object from empty value in /home/khanarchive/public_html/wp-content/themes/homepageheb - unneccasary/php-code-for-posts/PHPPostCode.php on line 782

הצגות רצות של השחקן:

 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by: Kinammon | Site by Get Traffic