אדם הוא אדם | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

אדם הוא אדם

Video

ברטולט ברכט

שנת 2015

זהו תרגום חדש של יצחק לאור למחזהו הנודע של ברטולט ברכט על סבל היוצא לקנות דג לארוחת הערב, ובדרך נתקל בשורה של הרפתקאות המשנות את חייו ואת זהותו מן הקצה לקצה. הוא מתחזה לחייל, הוא מוכר פיל שאינו שלו, זוכה להלוויה בעודו בחייו, פוגש שלל דמויות עסיסיות הנוטלות חלק במלחמות האימפריה ומנהל אתן עסקאות שבסופן הוא מאבד את זהותו.
ברטולט ברכט (1898-1956) הוא משורר ומחזאי גרמני, מחשובי אנשי התיאטרון במאה העשרים.
ממחזותיו הידועים: אמא קוראז’, אופרה בגרוש, מעגל הגיר הקוקאזי, הנפש הטובה מסצ’ואן ועוד.
תכניה דיגיטלית
משתתפים: משתתפים אדי אלתרמן,  דודו בן-זאב,  גיא גורביץ’, יואב היימן,  יעל טוקר, אודליה מורה-מטלון, יוסי עיני, איתי שור, ארז שפריר

עברית: יצחק לאור
עיבוד ובימוי: סיני פתר
תפאורה: פרידה שוהם
תלבושות: דליה פן
מוסיקה: פול דסאו
מוסיקה מקורית: שוש רייזמן
תאורה: רוני כהן
תנועה: נעה וגנר

תרגום חדש ומבריק של יצחק לאור… במה נהדרת… מי שהביאה את ברכט היא המלחינה הגאונה שוש רייזמן. היא יצרה מחזה שלם באמצעות המרקם המוזיקלי הנפלא שיצרה עם מצילות, תופים, פסנתר וכלים אחרים… את המימד הקומי של ברכט שומר מצוין ארז שפריר כסמל הסאדו-מזוכיסט, ומשחקו המדויק מאוד, ממוקד בכל מצב… (צבי גורן, אתר הבמה)
חלל במה מאוד אפקטיבי, ליווי מוסיקלי עם כלים וכלי הקשה, שירים ופזמונים, בימוי מיומן הממצה מהחומר הכתוב את המיטב והמירב כשפת תיאטרון מרשימה ומגוונת; והעיקר – ליהוק ומשחק… בקיצור, יש הצגה – בידור מעולה – גם חומר למחשבה. (בן-עמי פיינגולד, ביקורת תיאטרון)
הפקה מהוקצעת, עם עבודות משחק מחויבות וטובות. יוסי עיני הוא ליהוק נכון לתפקיד גאלי גיי, והוא מעניק להצגה מרכז רגשי… יואב היימן, דודו בן זאב, אדי אלתרמן ואיתי שור מבצעים באופן משכנע את תפקידי החיילים… ארז שפריר בתפקיד הסמל פיירצ’יילד, שעושה עבודה קומית יפה כתמיד… (מרט פרחומובסקי, עכבר העיר)
הביצוע של אנסמבל השחקנים ראוי לכל שבח. כולם ביחד וכל אחד לחוד מפגינים נוכחות בימתית חזקה ומרשימה (דנה שומכר, מעריב)

קישורים

שני ילדים שמשחקים בבובות
הפוליטיקה של התרגום
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic