גברים | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

גברים

Video

קטעי וידאו נוספים

תמונות נוספות

מאת אמיר דוליצקי וזאב קלאתי

שנת 2011

 הצגה קומית-טרגית על מהותו השוביניסטית של הגבר.

(הצגה שכול אישה חייבת לראות ולהדחיק)

המחזה פורס את חייו של גבר אחד מילדותו ועד מותו כמשל, דרך חמישה צמתים בהן יהיה עליו להכריע בין גבריותו לאנושיותו.

בילדותו ילמד הגיבור מהו אומץ, כחייל יאמץ את ההרג, כרווק יאבק בפיתוי הנשי וכאבא יקרוס תחת עול הבטחתו. בכל פרק יתחלף השחקן המגלם את הגיבור.

ההצגה משלבת קטעי וידאו, צילום חי ואנימציה.
[book id='147' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: אריאל וולף, אריה צ’רנר, נילי רוגל,  אניה בוקשטיין, ויטלי פרידלנד, יונתן מילר, רוי מילר

בימוי: זאב קלאתי
תפאורה: פרידה שוהם
תלבושות: דיתי אופק-צרפתי
תאורה: יאיר ורדי
מוסיקה: אורי בנקהלטר, זאב קלאתי

מתוך הביקורות
"ערב מהנה, עשוי במקצועיות והבנת סגנון, המשרטט תחנות חיים, שכל אחת מהן ראויה לעניין, ומותירה הרהור, והתפעלות מחן העשייה והמשחק. עיצוב ההצגה ואביזרים הכרחיים מעטים, המסתייעים בעבודת תאורה מרשימה, מעניקים מסגרת המאפשרת לחמישה שחקנים לחשוף פנים שונות ומרתקות של גבריות, כשכל אחד מהם מצטיין בחלקו: צ'רנר הותיק והאנושי, ויטלי פרידלנד הצעיר, המבטיח ומקיים, ושלושה שמות חדשים יחסים, שכל אחד מהם מפליא בפן ייחודי: אריאל וולף התמים והרגיש, ובעיקר יונתן מילר, עם החספוס כובש הלב ורוי מילר, עם תמצית הישראליות המשכנעת. אבל כראוי להצגה של גברים, את ההצגה גונבת האשה: נילי רוגל מופיעה בשלוש תמונות, ובתפקיד הזונה היא קסם מהלך, מתגרה ומקסים."
-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ
"אופן הצגת התמונות רענן, טרי. הן נשענות על צורניות אסטטית וממש פיוטית במהות החיים. הצגה מקורית. השחקנים עשו תפקידם נאמנה והיו משכנעים ברגישותם. בלט צ'רנר במונולוג פרידה מחייו הקודמים. בשקט מהורהר, חצב מילים פיוטיות-אכזריות שמתארות סוף זוגי. אבל גונבת הסצנות הגדולה היא נילי רוגל בתפקידה כזונה. זה לא רק יופייה המסמא, אלא גם משחק הזיקית שלה והיטמעותה בכל דמות שהיא מגלמת על כל דקויותיה באופן מושלם."
-- דבורה שפירא נמיר, אתר העיתונאים
"תיאטרון החאן ממשיך לענג את קהלו ביצירות המזגזגות בהצלחה בין ביצוע מאתגר ומרגש ותכנים נוחים לעיכול... צוות שחקנים גברי הכולל את ויטלי פרידלנד, אריאל וולף, אריה צ'רנר, יונתן מילר ורוי מילר (כולם מעולים) מחליף תפקידים מפאזה לפאזה וכעזר מפליאה נילי רוגל בגילום הדמויות הנשיות, בהן תפקיד מצחיק עד דמעות של נערת ליווי ברזילאית."
-- טל פרי, גלובס
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic