קדימה בית”ר | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

קדימה בית”ר

Video

תמונות נוספות

מאת אילן רונן

שנת 1978

מחזה דוקומנטרי על הווי קבוצת הכדורגל הירושלמית "בית"ר ירושלים" , קהל אוהדיה ומקטרגיה. בין שלל הדמויות המופיעות במחזה אפשר למצוא את מלמיליאן בכבודו ובעצמו, את יו"ר הקבוצה ומאמנה, את שוער הקבוצה, אוהדות ואוהדים. לצדם מופיעים שני פרשנים – סוציולוג ופסיכולוגית שמנתחים את אחת התופעות שמזוהות עם החברה הירושלמית. חומרי הגלם של המחזה מתבססים על תחקיר שערך השחקן שלום קינן (מלמיליאן בהצגה), אשר ליווה את המשחקים, הקבוצה, האוהדים ותיעד את רשמיהם.
[book id='22' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: ישראל גוריון , רחל הפלר, שלום קינן, יצחק אלוני, אבינועם מור חיים, אהרון אלמוג, אבי פניני, מרגלית אלמוג, יוסי קינן

בימוי: אילן רונן

תחקיר: שלום קינן

תפאורה: פרידה קלפהולץ

תלבושות: פרידה קלפהולץ

אביזרים: יהודית גרינשפן, פלנקר

תאורה: בן ציון מוניץ

מוסיקה: יוסי מר חיים

נגנים: חיים פרמונט, יצחק שטיין, דורון מייגנרס

כתבות וראיונות

על עיבוד ובימוי ההצגה אילן רונן: "במהלך התחקיר ראיינו עשרות אנשים: ביניהם שחקני כדורגל, מאמנים, שופטי כדורגל, יו"רים של אגודות, עתונאי ועורכי ספורט, כתבי רדיו, סוציולוגים ופסיכולוגים. כאשר שוב ושוב חזרה השאלה – האם לחזור על המירשם המקובל במחזות דוקומנטריים, אם להעלות את הדמויות בסדר מסוים ולהניח לכל אחת לחזור בפני הקהל על אשר ספרה לנו בעת הראיון? לכן חיפשנו דרכים להעביר את החומר שהוא ביסודו אותנטי-דקומנטרי, באמצעות סצינות תיאטרליות – דמיוניות שימחישו את אווירת הפנטזיה האופפת את הנושא." (מתוך תכניית ההצגה) במחזה שולבו פזמונים רבים והיתה מוסיקה חיה באולם. כמו כן, עיצובו הותאם לצרכי ההפקה וקבל מראה של מגרש כדורגל. במרכזו ניצב מגרש "דשא" ירוק וטריבונות שהקיפו אותו מארבעת עבריו. צופי ההצגה ישבו על הטריבונות, כשמידי פעם השחקנים עצמם התיישבו בטריבונות, כשהם משחקים דמויות ססגוניות של "צופים / אוהדים". השחקנים, איך לא, בילו את ימי החזרות באימונים מפרכים על מגרש ימק"א הסמוך לחאן... קטע מ"שיר המעריצה": "יושבת אני ומחכה / לפגוש את ראש הקבוצה אם זה באימון ואם זה במשחק / רק אותו אני מעריצה כשהוא רק נוגח בכדור / הלב שלי נהיה שבור בעיטה שלו לשער היריב / ואני מרגישה איך מגיע האביב פזמון: כי אין מי שישווה לה אין מי שידמה / לחולצה הצהובה של מספר שמונה אני מאוהבת אני מעריצה / את החלוץ מספר שמונה של הקבוצה .... "
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic