הקיץ | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

הקיץ

Video

קטעי וידאו נוספים

תמונות נוספות

מאת רומן ויינגרטן

שנת 2006

מחזה צרפתי קסום, מעין פואמה דרמטית על התבגרות, המתרחש במשך שישה ימים ושישה לילות של קיץ. גיבורי המחזה הם נער, נערה ושני חתולים.
זוג אוהבים באים לבלות חופשה בבית כפרי. מתחת לפני השטח רוחשים רגשות, תשוקות ופחדים, שהצעירים יכולים רק לנחשם.
[book id='128' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: מיכל שטמלר, אודי רוטשילד, ארז שפריר, יהויכין פרידלנדר

בימוי: אודי בן משה
תרגום: דורי פרנס
תפאורה: סבטלנה ברגר
תלבושות: ענת מסנר
תאורה: רוני כהן
מוסיקה: יוסף ברנדשווילי

כתבות וראיונות

מתוך הביקורות
"המחזה הזה הוא משהו שרק צרפתים מסוגלים לחולל: אבסורד פיוטי שהוא בעת ובעונה אחת הכל ולא כלום.... זאת הצגה מאוד מאוד יפה. החל מן הטקסט הפיוטי והעמוק והפשוט עצמו, דרך התרגום המשתעשע בצלילים של דורי פרנס וכלה בפס הקול המופלא והקסום של יוסף ברדנשווילי. הבית, החצר והעץ שעיצבה בסטלנה ברגר הם בטון הנכון, וכן גם התלבושות המתחלפות של כל הדמויות שעיצבה ענת מסנר, כשכל בגד וחלק בגד הם משמעותיים. על כל זה מנצח בחוש מידה וברגש הבמאי אודי בן-משה, ועומדים לרשותו ארבעה מבצעים מצויינים. הקסם של ההצגה הזאת בכך שהיא מעבירה את התחושה שהחיים והתיאטרון זה הכל וכלום בעת ובעונה אחת"
-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ
"גם את ההפקה האחרונה של החאן לשנה זו לא הייתם מוצאים מן הסתם בשום תיאטרון אחר... שיר תיאטרוני קסום. עוד יצירת מופת קטנה מבית היוצר של תיאטרון החאן"
-- איתן בר-יוסף, כלהעיר
"הבמאי אודי בן-משה משכיל ליצור הרמוניה על ידי שילוב בין הדיאלוגים הרהוטים והנוקבים לבין המוסיקה של ברנדשווילי, שכמו משלימה את האווירה הפסטורלית על רקע התפאורה הקסומה. יהויכין פרידלנדר וארז שפריר, במשחק מעולה ומלא הומור, ממלאים את תפקידי האופי של החתולים ומשקפים בתנועות הגוף שלהם את דעתם המלומדת על חברת בני האדם. מיכל שטמלר ואודי רוטשילד מצליחים להעביר לצופים באמינות רבה את עולמו המבולבל של נוער מתבגר... "הקיץ" הוא מחזה המאפשר לצופה ליהנות ולצחוק ממצבים קומיים רבים אך גם להעמיק לרבדים נוספים ולפענח את הסימבוליות הרבה החבויה בו"
-- צלילה אבנר-הלמן, אפוק טיימס ישראל
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic