הנון של ראש העיר ירושלים | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

הנון של ראש העיר ירושלים

Video

קטעי וידאו נוספים


Warning: include_once(/home/khanarchive/public_html/wp-content/plugins/flickrfield/phpflickr/phpFlickr.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/khanarchive/public_html/wp-content/themes/homepageheb - unneccasary/single-shows.php on line 300

Warning: include_once(): Failed opening '/home/khanarchive/public_html/wp-content/plugins/flickrfield/phpflickr/phpFlickr.php' for inclusion (include_path='.:/opt/cpanel/ea-php56/root/usr/share/pear') in /home/khanarchive/public_html/wp-content/themes/homepageheb - unneccasary/single-shows.php on line 300
2010 - חדשות - קריאה ראשונה של "הנון של ראש העיר ירושלים"

2010 - חדשות - תמונות מחדר החזרות של "הנון של ראש העיר ירושלים"

מאת יוסף בר יוסף

שנת 2011

המחזה מתרחש בירושלים לפני מלחמת ששת הימים.

אב שכול, אדם דתי, נאבק בראש העיר החילוני של ירושלים על הכתובת שתיחקק על מציבת הזכרון לחללי מלחמת השחרור.

זהו מאבק על עקרונות ואמונות בין שני גיבורים, שנוגע בשרשי ההוויה הישראלית מראשיתה, והוא אקטואלי ואף מתחזק בימינו אלה.
[book id='152' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: אריה צ’רנר, יונתן מילר, יוסי עיני

בימוי: רוני ניניו
תפאורה: סבטלנה ברגר
תלבושות: סבטלנה ברגר
תאורה: רוני כהן

מתוך הביקורות
"שני השחקנים ורוני ניניו הבמאי השקיעו את מיטב כשרונם – ויש הרבה כישרון לכל אחד מהם. צ'רנר, בפשטות ובישירות של דיבורו... יוסי עיני יוצר דמות מלאה ומצליח לבטא במשחקו כאב אמיתי."
-- צבי גורן, הבמה
"אריה צרנר, ראש העיר, אנושי וחם... ויוסי עיני, האב השכול, מבצעים את תפקידיהם ברוב רגש."
-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ
"את התפקידים מבצעים בחום ובשכנוע פנימי עמוק אריה צ'רנר ויוסי עיני, ואילו יונתן מילר מגלם בחן רב את תפקיד המנחה... רוני ניניו ביים בעדינות ובתשומת לב לפרטים הקטנים על רקע התפאורה המסיבית של סבטלנה ברגר, ועם המוסיקה התקופתית הנוסטלגית שערך יורם רותם. התוצאה הסופית היא הצגה ירושלמית, קצת אחרת, המנסה להסתכל על בעיות השעה מתוך הסתכלות היסטורית אירונית, מרוחקת."
-- שי בר יעקב, ידיעות אחרונות
"מחזה עם לא מעט חומר למחשבה נוכח הסוגיה החשובה והרלוונטית שהוא מעלה. מה שחשוב במקרה זה אינם רק המלים אלא היכולת לבטא ולהמחיש אותן על הבמה מבחינת הנושא החשוב ומערכת היחסים בין אריה צ'רנר (ראש העיר) ויוסי עיני (האב השכול). מבחינה זאת מגיעות להצגה כל המחמאות. בימוי מסוגנן ורגיש מאוד של רוני ניניו הצליח להתמקד בעיקר, עם קצב, אווירה ועיצוב תיאטרלי מעולה ומרשים של שני הטיפוסים, שניהם ביחד וכל אחד לחוד... מי שמעוניין בתיאטרון 'אחר' במובן החיובי-יצירתי – זה המקום. "
-- בן עמי פיינגולד, מקור ראשון
"דרמה בימתית חזקה ומרגשת. ההצגה נהפכת להתנגשות עוצמתית וטראגית בין שני אנשים קטנים שמייצגים רעיונות גדולים מדי. התפאורה והתלבושות מצוינים. "הנון של ראש העיר ירושלים" מצליחה להיות דרמה חזקה ומרגשת, סאטירה פוליטית מצלצלת שלא עושה חשבון לאף צד וגם נבירה הגונה בארכיאולוגיה האנושית של העיר ירושלים."
-- דה מרקר קפה, סיון שדמון
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic