המרפסת | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

המרפסת

Video

תמונות נוספות

מאת ז'אן ז'נה

שנת 1981

ההצגה מתרחשת בבית זונות, "המרפסת" המנוהל ע"י מאדאם אירמה. החדרים של בית הזונות הם, למעשה, "אולפנים" בהם מגשימים הלקוחות את הזיותיהם המיניות והפוליטיות. למשל, פועל בחברת גז הרוצה לשחק בישוף, בנקאי הרוצה לשחק שופט, פקיד הרוצה לשחק גנרל, וכד'. אנו לומדים שבחוץ מתחולל מרד, שבמהלכו נהרס הארמון ונהרגים הבישוף, השופט והגנרל האמיתיים.
[book id='34' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: אורי אברהמי, אהרון אלמוג, מרגלית אלמוג, ששון גבאי , סוהיל חדד, רזיה ישראלי, אבינועם מור חיים, אבי פניני, שבתאי קונורטי, עליזה רוזן, ריטה שוקרון

בימוי: יעקב רז
תרגום: יואב לורך
תפאורה: מ. שטרנפלד, י.גרינשפן
תלבושות: כנ”ל
תאורה: יעקב מרזל
מוסיקה: דניאל גלאי

כתבות וראיונות

עלילת המחזה בארבע התמונות הראשונות אנו פוגשים בארבעה לקוחות בארבעה אולפנים. בתמונה החמישית אנו פוגשים את אחורי הקלעים של בית הזונות, בו מאדאם אירמה נחשפת ביחסיה עם כרמן, סגניתה, ארתור, וג'ורג' מפקד המשטרה. ג'ורג' מחכה כבר זמן מה ללקוח שיבוא לגלם את דמותו שלו, וכך לקבל אישור לחשיבותו. בסוף התמונה אנו רואים את הצלחותיהם הראשונות של המורדים. במערכה השנייה אנו פוגשים את המורדים בהנהגת רוז'ה, ההופכים את שנטל, זונה-זמרת לשעבר, לסמל המהפכה. גם הם נוהגים במהפכה כבתיאטרון, כמו החברה שנגדה הם נלחמים. בהמשך אנו פוגשים את שליחה התמהוני של המלכה המעלה את הרעיון להציג לציבור את מאדאם אירמה במקום המלכה המתה ואת הבישוף, השופט והגנרל המזויפים במקום האמיתיים. התכנית מצליחה, הדמויות יוצאות לציבור. שנטל הזונה-הזמרת, מופיעה אך נרצחת עם מפקד המשטרה. כשמחוסל סמל המרד מחוסל גם המרד. שלשת הלקוחות שטעמו טעם שלטון רוצים אותו עכשיו באמת, והם מנסים להגשים את תפקידיהם למעשה. ברגע האחרון מגיע לבית הזונות לא אחר מאשר רוז'ה, מפקד המרד שנכשל, לגלם את תפקיד מפקד המשטרה. בסיום התמונה מסרס רוז'ה את עצמו, וכך נוקם במפקד המשטרה. מפקד המשטרה נכנס לקבר (שאינו אלא אולפן?) וכך נקבע אל הנצח, כפי שהוא מגדיר זאת. אירמה סוגרת את בית הזונות, ומכינה אותו לקראת יום המחר. המעגל נסגר. שום דבר לא קרה.
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic