אגדת החורף | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

אגדת החורף

Video

קטעי וידאו נוספים

מאת ויליאם שייקספיר

שנת 1983

[book id='37' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: אבינועם מור חיים, אבי פניני, אורי אברהמי, נתן דטנר, ויקטור עטר, יעל אופיר, עופר ניר, אורלי זילברשץ, לאה אורשר, גרגורי טל, אריה צ’רנר

בימוי: יורם פאלק
תרגום: תרגום: רפאל אליעז, עיבוד: עדה בן נחום
תפאורה: לידיה פינקוס גני
תלבושות: לידיה פינקוס גני
אביזרים: פרנסואז קוריאט בונו
תאורה: יעקב מרזל
כוריאוגרפיה: איבן פלר ווטלסב
מוסיקה: שלמה גרוניך, רוני לרנר(הדרכה מוס’)

כתבות וראיונות

דבר הבמאי, יורם פאלק

אגדת החורף הוא מחזה פואטי מיסטי על משמעות "הזמן" בחיי האדם. ליאונטיס חוטא כלפי "הזמן" בכך שהוא מאבד את סבלנותו ומניח ליצר ולטרוף להשתלט עליו.

מכות "הזמן" ניתכות עליו במהירות. "הזמן פועל כבזק בהענישו. ואילו תהליך הריפוי, תיקון המעוות, נמשך כמעט נצח - שש עשרה שנים. זהו מחזה על חטא ובגידה בין בעל לאשתו, בין אב לבנו בין איש לרעהו על התפייסותם כעבור שנים.

במחזה הזה, כבאגדות עתיקות ישנם שלשה עולמות - עולם החורף, עולם האביב, ועולם הסינתזה שביניהם. גיבורי סיציליה שייכים לעולם החורף והטרגדיה, הם אנשים קשים בעלי מעמד צבורי ואחריות רחבה הנמצאים בשנות השלושים לחייהם, והם יוצרים אווירה של קור, טרור וקנאה.

גבורי בוהמיה השייכים לעולם האביב, המוסיקה, הקומדיה, והפסטורלה הם "ילדי פרחים" פתוחים, אוהבים, משוחררים, חסרי אחריות, בני בלי בית וצוענים.

ואילו העולם השלישי הוא צומת המפגש של הדמויות משני העולמות הללו כעבור שנים של גלגולים, חרטה ושל יסורים כאשר בסוף ימיהם נותרת בהם רק החמלה.

זהו מחזה על נצחון כוח החיים האמונה והאהבה על המוות מזוית ראייה מפוכחת ומעט אירונית של משורר שבע ימים אשר אמונתו היחידה שנותרה לו היא השירה.

 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic