הפרקליט | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

הפרקליט

Video

קטעי וידאו נוספים

מחזה ובימוי: דניאל כהן לוי

שנת 2018

סיפור מוזר על סוס וחוק

סיפורו הלא יאמן של בּוּקֶפַאלוּס, סוסו המיתולוגי של אלכסנדר מוקדון, שהופך  לפרקליט במשרד המשפטים.

באישון לילה מגלים דיריי פונדק "האביר החצוי" שסוס-עורך-דין מגיע להשתכן בפונדק. הדיירים חושדים בזר המסתורי, והוא מעורר בהם סקרנות ופחדים ישנים. למרות התנגדויות וחשדות בנוגע לזהותו ה"סוסית", לוקח על עצמו בּוּקֶפַאלוּס להגן על מערכת החוק והמשפט האנושית. מלחמה שפורצת לפתע, טורפת את הקלפים ומאלצת אותו לבחור בין החוק לבין הצדק. זהו מחזה על הדרמה בין האנושי לפראי, בין התועלת האישית לבין החוק ובין הפרט לכלל – זהו מחזה על האדם.

המחזה שואב השראה מסיפור קצר של קפקא, "הפרקליט החדש".


"ההיסטוריה נכתבת בידי אלה שיש להם מספיק פנאי, כושר המצאה ודימיון פרוע. אלה שיודעים לספר סיפור שאחרים רוצים לשמוע. האמת, לא חשובה בכלל."  (מתוך המחזה)


המחזה נכתב בסיוע הקרן לפיתוח מחזאות ישראלית מיסודו של מפעל הפיס, זוכה מלגת "נקודת פתיחה" 2013.

תודה מקרב לב ליגאל זקס על הליווי הדרמטורגי בתהליך הכתיבה, שאמונתו במחזה והתמיכה בו איפשרו לו להגיע לבמה. תודה לגלעד עברון ז"ל.
תכניה דיגיטלית
משתתפים:    אריה צ’רנר, נטלי אליעזרוב, דודו בן זאב,  כרמית מסילתי קפלן , יוסי עיני, שמעון מימרן, איתי שור, אמיתי זיו/ גלעד לדרמן

מחזה ובימוי: דניאל כהן לוי

תפאורה: שני טור

תלבושות: אולה שבצוב

תאורה: רוני כהן

מוסיקה: אורי פרוסט

תנועה: טולה דמארי

ליווי דרמטורגי: יגאל זקס

אירוע תיאטרוני שונה מהמקובל ומעורר מחשבה המסמן את דניאל כהן לוי כיוצרת מקורית, רגישה וחכמה, הבטחה גדולה לעתיד...כבמאית הוציאה כהן לוי, ביצועים נאים מצוות השחקנים, שבראשו ניצב דודו בן זאב המרשים, הבונה דמות חידתית ומרתקת כאיש/סוס הבוחר להיות נאמן לאמת שלו עד הסוף. עוד ראויים לציון שמעון מימרן, נטלי אליעזרוב, כרמית מסילתי-קפלן ויוסי עיני (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)
עבודת הבמה של כהן־לוי מקורית ומוצלחת... את בוקפאלוס מגלם דודו בן־זאב המצוין, המצליח לאחוז איכויות אנושיות וסוסיות גם יחד, וסביבו כרמית מסילתי־קפלן כבעלת הפונדק הקשוחה והנדיבה בדרכה, שמעון מימרן בתפקיד היסטוריון המוקסם מהמפגש עם מקור ראשוני מלפני אלפיים שנה וביאטריס המוקסמת מבוקפאלוס מסיבות אחרות. כולם מוצלחים. (אסף קוגלר, "מקור ראשון")
מחזה ייחודי וגאוני... השחקנים נהדרים ומרשימים במשחקם.  דודו בן זאב, המשחק את בוקפאלוס, מנצל לטובה את ממדיו הפיזיים של גובה ונוכחות ומוסיף אליה ביטויי כוח, אצילות ומסתוריות והסך הכול הופך לדמות מרשימה ומרהיבה. איתי שור, המשחק מספר דמויות אבל, בעיני, בלט באחד מהם, בתפקידו כטבח, החייל הפשוט שצריך למלא את בטנם של החיילים ומצד שני לנהוג בצורה אנושית. עם כל הטרגיות שבעניין עדיין מוצא לו את הדרך להכניס קצת בת צחוק. ועוד דמות מיוחדת המשוחקת על ידי כרמית מסילתי קפלן, בעלת הפונדק. אישה קשת יום, הנלחמת לשרוד, אשר עוצמותיה מתגלות לאט לאט.... הצגה מרהיבה, מיוחדת ומרשימה התווספה לה לרפרטואר העשיר והמיוחד של תיאטרון החאן שלא מפסיק להפתיע בגיוון הצגותיו. מקומדיה לדרמה, מקלאסיקות ועד עתידני. תענוג (שולה גולד, Saloona)

קישורים

המחזאית והבמאית דניאל כהן לוי מספרת על העבודה על "הפרקליט"

 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic