כנרת כנרת | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

כנרת כנרת

Video

מאת נתן אלתרמן

שנת 2015

בימוי: שיר גולדברג עריכה: שחר פנקסהשנה: 1912, חבורת צעירים מתיישבת באזור הכנרת כדי לבנות עולם חדש וטוב יותר. קשיים כלכליים, חבר ראשון שנהרג, טרקטור יחיד, מקולקל, ומשפט שנערך לאחד החברים על התנהלות כספית לא ישרה. ברקע בוכה התינוק הראשון של הקיבוץ. מחזהו הראשון של נתן אלתרמן, אחד מגדולי השירה העברית, המשלב משולש אהבים עם סיפור על ערכים ורוח חלוצית בוערת ועל ימים אחרים ובני אדם שהסתפקו במועט והאמינו כי בכוחם ליצור חברה חדשה.
תכניה דיגיטלית

תפאורה: אדם קלר
תלבושות: עפרה קונפינו
תאורה: רוני כהן
מוסיקה: דניאל סלומון
שפה ודיבור: נגה יתומי

הפקה יפיפייה בזכות העיבוד המתומצת של שחר פנקס ועבודת הבימוי רבת ההשראה של הבמאית שיר גולדברג, שמצאה דרך מקורית לספר לנו את הסיפור במין תיאטרון תיאטרלי עם קריצה, שיודע להיות קליל וגם רציני, פיוטי וגם כואב כשצריך... במה יפה ופשוטה... תאורה מצוינת מוסיפה לקסם, כמו גם המוזיקה העדינה והיפה... ביצוע עשיר ורב חן מהלהקה הנפלאה של תיאטרון החאן... ביחד הם מייצרים קונצרט סוחף של עבודת אנסמבל מתוזמרת היטב... פורטרט קבוצתי מרתק של הזמן האבוד. הציון: ★★★★★ (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)


ההפקה מרתקת... כנה ואמינה... התפאורה רבת האביזרים מלבבת ומשעשעת בתמימות המתוחכמת שלה... כל מרכיבי ההצגה מחושבים, מתואמים, ויפים מאוד... השחקנים כנים, תמימים, משועשעים ומרגשים... (מיכאל הנדלזלץ, הארץ)


מי שמשתלטים מצוין על כל העניין, ובתלבושות נוחות ויפות, הם שחקני החאן שמעלתם הגדולה היא החיבור בין הקולקטיב של להקה לאינדיבידואלי של כל אחת ואחד מהם... מבחינות רבות הצגת החאן, בעיקר בזכות הצמד הבלתי נלאה שחר פנקס-שיר גולדברג... מחזירה את המחזה לרשות אוהבי המשורר ויצירתו. (צבי גורן, אתר הבמה)


אלתרמן נפלא בשפה חדשה... הצגה מסוגננת, אמיצה ויוצאת דופן... תיאטרון תיאטרלי שאין יותר מדי שכמותו... אגדי, פואטי וקסום עם קו סגנוני בהיר והברקות שמבליחות בהפתעה (מרב יודילוביץ', Ynet)


הצגה מצוינת ואיכותית... שחקנים מוכשרים... שיר גולדברג בעוד שיא הצלחה בבימוי... מחזה ערכי, חשוב ומעניין. (קובי פינקלר, ערוץ 7)


גולדברג העמידה הצגה אסתטית, שנשענת על עיבוד נהדר של פנקס, שהעברית היפהפייה של אלתרמן מתנגנת בו כשירה. מדובר בהצגה הבשלה ביותר של השתיים עד כה - כזאת ששמה את הדגשים הנכונים על הדרמה, על המשחק ועל עבודת הצוות המושלמת... קסם של תפקידים, מטובלים בהומור רב. (רון שוורץ, גלובס)


הביצוע נפלא... תמונות במה יפיפיות, רגעים מרגשים עד דמע... תיאטרון כמו פעם, במיטבו ואיכותי... כולם מצויינים... לכו לראות, אל תחמיצו (מולי שפירא, גל"צ)


קישורים

ראיון עם שיר גולדברג, במאית ההצגה "כנרת כנרת"
ראיון עם שחקן "כנרת כנרת" יואב היימן
צפו בכתבה בערוץ 1
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic