מתחזקים | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

מתחזקים

Video

קטעי וידאו נוספים

מאת: ב. מיכאל

שנת 2016

מתחזקים הוא מחזה-יחיד סאטירי, כמעט דוקומנטרי, העוסק בהחזרה בתשובה ובכיוון האלים והחתרני אותו מאמצים פלגים מסוימים ביהדות הלאומנית.

חומרי הגלם להצגה נאספו בסמינרים להחזרה בתשובה, בכתב עת של המחזירים ומתוך שעות רבות וארוכות של האזנה לקלטות-הטפה. לעתים קשה להאמין, אך החומרים, רובם ככולם, אותנטיים לחלוטין.

בהצגה מתחזקים השחקן הוא "המחזיר בתשובה", כלומר "המחזק", והקהל הוא הציבור שבא להתחזק.

הגירסה הנוכחית עודכנה לימינו אלה ולהצגת החאן.

גירסה של המחזה עלתה לראשונה במסגרת פסטיבל ישראל 1987 בשם "ברוורס", בביצועו של  שלמה ניצן.

עד כה לא הצליח המחזה להחזיר בתשובה, או "לחזק", אפילו אדם אחד. לעומת זאת יש מלעיזים הגורסים שהוא החזיר קומץ אנשים בשאלה, או "החליש" אותם במקום לחזקם. המחזאי מכחיש.

משך ההצגה: כשעה ו - 10 דק'(ללא הפסקה)
תכניה דיגיטלית

בימוי: מיכאל גורביץ’

עיצוב: רות מילר

מתוך הביקורות

פרידלנרר מגיש את המונולוג האסוציאטיבי באווירה נינוחה, ומייצר נוכחות חמה וידידותית של מטיף אבהי וכריזמטי. סאטירה בהחלט אפקטיבית. (שי בר-יעקב, ידיעות אחרונות)


פרידלנדר מעולה, עם מתק השפתיים, הביטחון העצמי, ההתנשאות החלקלקה... זה פשוט, ענייני, ומדהים כמה שזה לא מדהים. החשש הוא שזה כל כך פשוט, עד כי ההצגה עוד עלולה בטעות להחזיר מישהו בתשובה (מיכאל הנדלזלץ, הארץ)


פרידלנדר מצליח להעביר היטב את התחושות שלו... דרך המימיקה ושינויי הקצב והטונים. משום שלא כל סאטירה מצחיקה, וזו כן, ומכיוון שפרידלנדר הוא בכל זאת שחקן רפרטוארי מנוסה שיודע להעביר בהצלחה מופע יחיד, מדובר בשתי הצלחות כלל לא טריוויאליות. (דוד רוזנטל, וואלה)

קישורים

תעזבו את ההיגיון
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic