נח | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

נח

Video

תמונות נוספות

מאת אנדריי אוביי

שנת 1968

עיבוד מודרני לסיפור נח והמבול במקרא. נח הוא איכר פשוט הניצב בפני מבחן האלהים.
לפי המחזאי, נושא המחזה הוא- עצם ההרפתקאה הגדולה. כיצד תנהג משפחה רגילה זו בנסיבות מאוד לא שגרתיות. אנדריי אוביי, מחזאי צרפתי, כתב את "נח" בשנת 1929 בשיתוף עם שחקני "להקת החמישה עשר" בניהולו של הבמאי ז'ק קופו. ייחודה של הלהקה התבטא בעיבוד חומרים דרמטיים לשפה פיזית וויזואלית.
[book id='2' /]
תמונות מההצגה
משתתפים: ז’אק כהן, צור שפירא, יורם כהן, זהרירה חריפאי, נעמי גרינבאום, עליזה רוזן, גילה דיין , יוסף פארח, אהרון אלמוג

בימוי: פיליפ דיסקין, 1968
תרגום: נוסח עברי ושירים:, ט. כרמי
תפאורה: ארתור גולדרייך
תלבושות: ארתור גולדרייך
אביזרים: מסכות: דוד פיין
תאורה: בן ציון מוניץ
כוריאוגרפיה: פיליפ דיסקין
מוסיקה: יחזקאל בראון. מנהל מוסיקלי: יוסף אורג, מוסיקלי יוסף אורג

כתבות וראיונות

על העיבוד דיסקין התקין גרסה מוסיקלית למחזה: ט.כרמי כתב פזמונים שהולחנו ע"י יחזקאל בראון ובוצעו באופן חי בכל הצגה. אחת האנקדוטות מן ההצגה היא הופעתם של השחקנים בג'ינס לראשונה על במות ישראל. הבחירה נחשבה לנועזת גם מאחר ומדובר בהפקה הירושלמית הראשונה בתיאטרון ציבורי. משנשאל דיסקין מדוע בחר ב"נח" להפקת הביכורים של תיאטרון החאן, ענה: "... רצינו משהו שיהיה קשור בישראל, בתנ"ך ובעם היהודי. לא יכולתי לתאר לעצמי מחזה ראשון בתיאטרון בירושלים ללא קשר עם ערכים אלה. לאוביי לא היו כוונות לכתוב מחזה תנ"כי. הוא נטל נושא כלל אנושי, פתח את יסודותיו והלבישו בלבוש מודרני. נח הוא מחזה דתי העוסק באמונה אבסולוטית של אדם העומד בכח אמונתו בכל האסונות, אפילו ניכורם של אנשים והאל עצמו. הוא אומר בדרכו מה שאומרים ז'נה , בקט ויונסקו, ודברים אלה זהים עם האני מאמין התיאטרוני שלי..."

קישורים


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/khanarchive/public_html/wp-content/themes/homepageheb - unneccasary/single-shows.php on line 674
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic