שיר ישן רחוק… | תיאטרון החאן

2024

2023

2021

2020

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחה

שיר ישן רחוק…

Video

תמונות נוספות

מאת מיכאל גורביץ' ובבימויו

שנת 2016

מחזה מצחיק על מצבנו העגום

"החלטנו לעשות הצגה חדשה. היינו במצב רוח קצת שפוף בגלל כל מה שקורה, וחרדים מפני מה שיבוא וכולנו הסכמנו שצריך לעצור את התכניות הקודמות ולעשות משהו שיעלה את המורל לקהל שלנו ולעצמנו". (מתוך המחזה)

שמונה שחקנים נפגשים אחרי סיום ההצגה, בבית קפה קטן סמוך לתיאטרון, כדי למצוא רעיון ליצירה חדשה. תוך כדי שתייה ואכילה, לנגד עיניה המשתאות של המלצרית, הם מגלים שליצירה רעיונות וחוקים משלה וגם שדרכיה אינן נפרדות מדרכי חייהם. חלקם משנים את דמותם, מגלים בעצמם ובחבריהם פנים אחרים, משעשעים, מפתיעים, מלאי עצב. גם העולם שבחוץ פורץ פנימה אל המסעדה הקטנה, מטיל את צילו ומשאיר את אותותיו בלילה הזה המתחיל קצת לפני חצות ומסתיים עם עלות השחר.

המחזה נוצר במהלך החזרות, בדרך העבודה המיוחדת ללהקת החאן והמנהל האמנותי
תכניה דיגיטלית
משתתפים: נטלי אליעזרוב, גיא גורביץ’, יואב היימן, אריאל וולף, עירית פשטן,  אריה צ’רנר, נילי רוגל, ניר רון, איתי שור

מחזה ובימוי: מיכאל גורביץ’

תפאורה: סבטלנה ברגר

תלבושות: יהודית אהרון

תאורה: רוני כהן

מוסיקה: דניאל סלומון

כוריאוגרפיה: רננה רז

צוות נפלא של שחקנים, ותיקים וצעירים, המתמסרים בכיף למלאכתם ויוצרים עבודת אנסמבל מושלמת... כולם פשוט נהדרים... קשה שלא להיסחף בתשוקה של גורביץ' ושל השחקנים שלו (שי בר יעקב, ידיעות אחרונות)


קסם שקשה לתאר במילים... הביצוע מדויק... ניר רון תמיד כריזמטי... יואב היימן מצוין בפגיעותו... אריה צ'רנר שחקן נשמה... נילי רוגל מקסימה... סיפור יפה, חדש ונוגע, שמצליח להביא לכדי מימוש מקסימלי את הרעיון המקורי. גם הכוריאוגרפיה של רננה רז, המוזיקה של דניאל סלומון, התפאורה, התלבושות והתאורה מגיעים לשיאים בלתי נשכחים... חוויה קומית ודרמטית שנצרבת בתודעה (NRG, אופיר הלל)


זה בעצם שיר אהבה של מיקי גורביץ׳ לאהובתו - הבמה. שם הוא מאהב, קוסם, עבד, בשבילה הוא מחפש בתוכו מחזות שמבקשים להיכתב ולהיות מוצגים. וזה ברגעים רבים יפה ונוגע ללב (צבי גורן, אתר הבמה)


זו בהחלט קומדיה לירית, עם תצוגת משחק נפלאה של אנסמבל מיומן ומאוד יצירתי. מצחיק ופיוטי. (חיים אדור, רשת ב')
קסם בימתי... הרבה רגעי חן... לרשותו של גורביץ׳ עומדת להקה מסורה... החום של אריה צ׳רנר ועבודה קומית מדויקת מאוד של עירית פשטן... היכולת של יואב היימן להקרין פגיעות כאובה, צובעים את כל ההצגה ברגש עז... הריקוד שעיצבה רננה רז עבור השחקנית נילי רוגל המקסימה הוא סיום מקסים להצגה כולה (מיכאל הנדלזלץ, הארץ)
מבוך מענג ומלא הפתעות... כרגיל בהצגות הנהדרות של גורביץ', לא רק התוכן אלא גם הצורה מקבלים מקום של כבוד... מסקרן וקסום (אסף קוגלר, מקור ראשון)
החאן הירושלמי מעלה מחזה חדש מקורי וגם מעניין... אשר לביצוע - רק מחמאות... כל תפקיד מלוהק ומשוחק כמו שצריך... ברקע נשמעת מוסיקה קצבית-מלודית מאוד מרשימה של דניאל סלומון.... הצגה חשובה (בן עמי פיינגולד, ביקורת תיאטרון)
  הצגה מעניינת, מצחיקה... תיאטרון החאן יותר מכל תיאטרון אחר בארץ מכבד את הקהל שלו... כל מילה בהצגה זו מדודה ומחושבת, כל שינוי בתאורה, כל ריקוד, כל תו במוסיקה הנפלאה שכתב דניאל סלומון (אלכס אנסקי, גל"צ)
  מחזה מרתק ועדין... רשת חלומות וזיכרונות שצמחה לחידה מטרידה ומצערת נורא וגם יפה עד מאד... זה גם לא דומה לכלום, ובכ"ז מדבר אלינו, דרך המגעים האינטימיים הפתאומיים עם המציאות העכשווית (אריאל הירשפלד)
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Get Traffic